BIESZCZADY/PODKARPACIE. Obecnie większość odcinków szlaków na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego jest drożna. Z powodu ocieplenia miejscami zalega ciężki i mokry śnieg, a grubość pokrywy kształtuje się w granicach od 20 do 50 cm, w miejscach nawianych do 100 cm.
– Szlaki są śliskie i błotniste w wielu miejscach występują oblodzenia. Poślizgnięcie na zaśnieżonym lub oblodzonym odcinku grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem. Takie warunki wymagają raczków, kijków i dokładnego zaplanowania wędrówki. Ze względu na wysoki poziom wody na potoku Roztoki, turystów wybierających się na ścieżkę przyrodniczo-historyczną „Tarnawa Niżna – Dźwiniacz Górny” w Tarnawie Niżnej prosi się o przechodzenie przez kładkę przy obiekcie – baza „Nad Roztokami”– informuje Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
W sobotę początkowo bezchmurnie. Wraz z upływem dnia zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, wieczorem na szczytach Bieszczadów deszcz ze śniegiem.
-Temperatura na szczytach Bieszczadów i Beskidu Niskiego od 5°C do 7°C. Temperatura maksymalna w górach wystąpi rano, potem spadek temperatury o około 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, porywisty, zachodni i północno-zachodni prognozuje – Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Aktualne warunki pogodowe oraz mapę miejsc zagrożonych można sprawdzić na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR.
Źródło: Bieszczadzki Park Narodowy/IMiGW Fot. Kamery BPN
otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.
Dodaj komentarz
Zaloguj się a:
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.