Nawożenie i właściwa pielęgnacja gleby mają ogromny wpływ na przyszłe zbiory w winnicy. O tym właśnie uczyli się słuchacze Studium Praktycznego Winiarstwa na ostatnim zjeździe. Żyzność gleby i odżywianie winorośli, pielęgnacja gleby oraz sprzęt do uprawy i ochrony winnicy – to tematy, jakie na ostatnim zjeździe omówił z tegorocznymi akademikami PAW dr Janusz Mazurek.
W ramach zajęć praktycznych Roman Myśliwiec kontynuował naukę cięcia i formowania krzewów winorośli.
Następny zjazd poświęcony będzie organizacji i ekonomice nowoczesnego gospodarstwa winiarskiego. O strukturze niewielkiego gospodarstwa winiarskiego, organizacji pracy w cyklu rocznym, nakładach inwestycyjnych, kosztach uzyskania jednej butelki polskiego wina oraz dochodowości produkcji wina w przypadku sprzedaży bezpośredniej mówić będzie Wojciech Bosak. Wykładowca powie także o pożądanych parametrach winogron, wadach surowca oraz ich wpływie na przebieg procesu produkcji i jakość wina, organizacji i technice zbioru winogron.
Aspekty prawne funkcjonowania gospodarstwa winiarskiego oraz formalności i wymagania związane ze sprzedażą wina, obciążenia podatkowe omówi Radosław Froń.
W ramach zajęć praktycznych akademicy będą uczyć się, jak poprawnie posadzić krzewy winorośli. Zajęcia poprowadzi Roman Myśliwiec.
Podkarpacka Akademia Wina to sztandarowe przedsięwzięcie Fundacji GALICJA VITIS, partnerem projektu jest Miasto Jasło.
otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.
Dodaj komentarz
Zaloguj się a:
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.