BIESZCZADY/PODKARPACIE. Bieszczady o każdej porze roku i każdego dnia zachwycają. Zdjęcia pochodzą z kamer Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
Czeka nas ocieplenie, któremu będzie towarzyszyć silny wiatr i opady marznące, powodujące gołoledź.
– W nocy zachmurzenie duże. Opady deszczu, miejscami marznącego powodującego gołoledź. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, w Bieszczadach i Beskidzie Niskim od -3°C do -1°C. Temperatura minimalna wystąpi na początku nocy. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 75 km/h, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr od 70 km/h do 80 km/h, w porywach do 110 km/h, południowo-zachodni – prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
W najwyższych partiach gór obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.
– Zagrożenie lawinowe występuje głównie na stromych i bardzo stromych stokach o wystawie północnej i północno-wschodniej z dużą ilością zmagazynowanego świeżego śniegu. Silny wiatr transportuje śnieg na strony zawietrzne i odkłada go za przełamaniami terenu, oraz w formacjach wklęsłych (leje, jary). Utworzyły się tam depozyty sprasowanego śniegu w postaci desek, które mogą być słabo związane ze starą mocno zmrożoną warstwą śniegu. Grubość pokrywy mocno zróżnicowana 20 – 150 cm, narastająca wraz ze wzrostem wysokości, dochodząca lokalnie do 200 cm – informuje na swojej stronie GOPR Bieszczady.
otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.
Dodaj komentarz
Zaloguj się a:
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.