REKLAMA

Wybieracie się w Bieszczady? Sprawdźcie jakie panują tam warunki

BIESZCZADY/PODKARPACIE. Obecnie większość odcinków szlaków na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego jest drożna. Z powodu ocieplenia miejscami zalega ciężki i mokry śnieg, a grubość pokrywy kształtuje się w granicach od 20 do 50 cm, w miejscach nawianych do 100 cm.

– Szlaki są śliskie i błotniste w wielu miejscach występują oblodzenia. Poślizgnięcie na zaśnieżonym lub oblodzonym odcinku grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem. Takie warunki wymagają raczków, kijków i dokładnego zaplanowania wędrówki. Ze względu na wysoki poziom wody na potoku Roztoki, turystów wybierających się na ścieżkę przyrodniczo-historyczną „Tarnawa Niżna – Dźwiniacz Górny” w Tarnawie Niżnej prosi się o przechodzenie przez kładkę przy obiekcie – baza „Nad Roztokami”– informuje Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

W sobotę początkowo bezchmurnie. Wraz z upływem dnia zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, wieczorem na szczytach Bieszczadów deszcz ze śniegiem.

10.0.0.80_01_20240217082559682_TIMING

-Temperatura na szczytach Bieszczadów i Beskidu Niskiego od 5°C do 7°C. Temperatura maksymalna w górach wystąpi rano, potem spadek temperatury o około 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, porywisty, zachodni i północno-zachodni prognozuje – Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Aktualne warunki pogodowe oraz mapę miejsc zagrożonych można sprawdzić na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

Źródło: Bieszczadzki Park Narodowy/IMiGW
Fot. Kamery BPN

17-02-2024


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.