Jak głosowali posłowie w sprawie haniebnej ustawy dopuszczającej rozprzestrzenianie GMO w Polsce


11-02-2018

Jak głosowali posłowie w sprawie haniebnej ustawy dopuszczającej rozprzestrzenianie GMO w Polsce. Wszyscy Posłowie PO i PSL byli przeciw ustawie dopuszczającej GMO w Polsce. Wyniki głosowania ustawy o nasiennictwie czyli lista posłów którzy chcą, aby w Polsce były prowadzone uprawy GMO prezentujemy poniżej.

– Posłowie PiS pozwolili na przyjęcie dziurawej ustawy, która może pozwolić na to, że uprawy GMO rozleją się po Polsce – powiedział Jarosław Sachajko, szef sejmowej komisji rolnictwa, na konferencji prasowej w Sejmie. Jego zdaniem, przyjęte przepisy nie zabezpieczają interesu rolników i zwykłych Polaków konsumentów.

Uchwalona w czwartek 8 lutego 2017 roku nowelizacja ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych wpisuje się zdaniem wielu ekspertów w szereg haniebnych ustaw które niszczą zdrowie i życie Polaków. Większość posłów PiS głosowała za przyjęciem ustawy dopuszczającej uprawy GMO w Polsce (lista poniżej).

GŁOSOWANIE W SPRAWIE USTAWY
Ustawa o dopuszczeniu GMO w Polsce (zobacz PDF)

Jak głosowali posłowie

Tylko 4 posłów PiS głosowało przeciw ustawie o GMO (Bubula Barbara, Kruk Elżbieta, Miazga Mieczysław, Wojtkiewicz Michał)

Za haniebną ustawą o GMO nie głosowało 13 posłów z PiS nie byli obecni podczas głosowania:
1. Adamczyk Andrzej
2. Gołojuch Kazimierz
3. Kloc Izabela
4. Lisiecki Paweł
5. Masłowska Gabriela
6. Mularczyk Arkadiusz
7. Opioła Marek
8. Raczak Grzegorz
9. Szarama Wojciech
10. Szyszko Jan
11. Uruski Piotr
12. Woźniak Grzegorz Adam
13. Zaremba Krzysztof

Posłowie PiS głosujący za dopuszczeniem upraw GMO w Polsce
Głosowanie nr 39 dnia 08-02-2018 Posłowie PiS głosujący „Za”
1. Abramowicz Adam
2. Andzel Waldemar
3. Arciszewska-Mielewczyk Dorota
4. Ardanowski Jan Krzysztof
5. Arent Iwona
6. Ast Marek
7. Babalski Zbigniew
8. Babiarz Piotr Łukasz
9. Babinetz Piotr
10. Bartosik Ryszard
11. Bartuś Barbara
12. Baszko Mieczysław Kazimierz
13. Bąk Dariusz
14. Bernacki Włodzimierz
15. Bielecki Jerzy
16. Biernat Zbigniew
17. Błaszczak Mariusz
18. Bogucki Jacek
19. Borowiak Joanna
20. Borowiec Agata
21. Borys-Szopa Bożena
22. Brudziński Joachim
23. Buczak Wojciech
24. Buda Waldemar
25. Burzyńska Lidia
26. Chmielowiec Zbigniew
27. Cicholska Anna
28. Cieślak Michał
29. Cymański Tadeusz
30. Czabański Krzysztof
31. Czarnecki Przemysław
32. Czarnecki Witold
33. Czartoryski Arkadiusz
34. Czech Anna
35. Czerwińska Anita
36. Czochara Katarzyna
37. Dobrzyński Leszek
38. Dolata Zbigniew
39. Duda Antoni
40. Duda Elżbieta
41. Duda Jan
42. Duszek Marcin
43. Dworczyk Michał
44. Dziedziczak Jan
45. Dziuba Tadeusz
46. Dziuk Barbara
47. Falfus Jacek
48. Filipiak Ewa
49. Galemba Leszek
50. Gawron Andrzej
51. Giżyński Szymon
52. Glenc Teresa
53. Gliński Piotr
54. Głębocki Konrad
55. Głuchowski Krzysztof
56. Golińska Małgorzata
57. Gonciarz Jarosław
58. Gosiewska Małgorzata
59. Gosiewski Jerzy
60. Gowin Jarosław
61. Gryglas Zbigniew
62. Gwiazdowski Kazimierz
63. Hałas Teresa
64. Horała Marcin
65. Hrynkiewicz Józefa
66. Jach Michał
67. Jaki Patryk
68. Janczyk Wiesław
69. Janik Grzegorz
70. Janowska Małgorzata
71. Jędrysek Mariusz Orion
72. Jurgiel Krzysztof
73. Kaczorowska Alicja
74. Kaczyński Jarosław
75. Kaleta Piotr
76. Kamiński Mariusz
77. Kempa Beata
78. Kilian Jan
79. Kołakowski Lech
80. Kołakowski Robert
81. Kopcińska Joanna
82. Kossakowski Wojciech
83. Kosztowniak Andrzej
84. Kowalczyk Henryk
85. Kownacki Bartosz
86. Kozanecka Ewa
87. Krajewski Jarosław
88. Krajewski Wiesław
89. Krasulski Leonard
90. Król Piotr
91. Krupka Anna
92. Kryj Andrzej
93. Krynicka Bernadeta
94. Kubiak Dariusz
95. Kubiak Marta
96. Kubów Krzysztof
97. Kuchciński Marek
98. Kurzępa Jacek
99. Kwiecień Anna
100. Kwitek Marek
101. Latos Tomasz
102. Latosiński Bogdan
103. Leśniak Józef
104. Lichocka Joanna
105. Lipiec Krzysztof
106. Lipiński Adam
107. Ławniczak Tomasz
108. Machałek Marzena
109. Maciejewski Krzysztof
110. Macierewicz Antoni
111. Malik Ewa
112. Małecki Jerzy
113. Małecki Maciej
114. Materna Jerzy
115. Mateusiak-Pielucha Beata
116. Matusiak Grzegorz
117. Matusiewicz Andrzej
118. Matuszewski Marek
119. Matuszny Kazimierz
120. Mazurek Beata
121. Melak Andrzej
122. Michałek Iwona
123. Michałkiewicz Krzysztof
124. Milczanowska Anna
125. Milewski Daniel
126. Mosiński Jan
127. Moskal Kazimierz
128. Możdżanowska Andżelika
129. Mrówczyński Aleksander
130. Murdzek Wojciech
131. Naimski Piotr
132. Olejniczak Waldemar
133. Olszówka Piotr
134. Ołdakowski Adam
135. Ostrowski Krzysztof
136. Osuch Jacek
137. Paluch Anna
138. Paul Jerzy
139. Pawłowicz Krystyna
140. Piechowiak Grzegorz
141. Pięta Stanisław
142. Piontkowski Dariusz
143. Piotrowicz Stanisław
144. Polaczek Jerzy
145. Polak Marek
146. Polak Piotr
147. Porzucek Marcin
148. Puda Grzegorz
149. Pyzik Piotr
150. Rafalska Elżbieta
151. Rusecka Urszula
152. Rzońca Bogdan
153. Sasin Jacek
154. Schmidt-Rodziewicz Anna
155. Schreiber Grzegorz
156. Schreiber Łukasz
157. Sellin Jarosław
158. Siarka Edward
159. Siarkowska Anna Maria
160. Skurkiewicz Wojciech
161. Smirnow Andrzej
162. Smoliński Kazimierz
163. Sobecka Anna Elżbieta
164. Sobierajski Czesław
165. Soboń Artur
166. Sośnierz Andrzej
167. Sprawka Lech
168. Stachowiak-Różecka Mirosława
169. Starzycki Dariusz
170. Stawiarski Bartłomiej
171. Stawiarski Jarosław
172. Strzałkowski Stefan
173. Suski Marek
174. Szałabawka Artur
175. Szczurek-Żelazko Józefa
176. Szczypińska Jolanta
177. Szefernaker Paweł
178. Szewczak Jan
179. Szlachetka Jarosław
180. Szlachta Andrzej
181. Szulowski Krzysztof
182. Szwed Stanisław
183. Szydełko Halina
184. Szydło Beata
185. Szymańska Ewa
186. Szynkowski vel Sęk Szymon
187. Śniadek Janusz
188. Świat Jacek
189. Tarczyński Dominik
190. Tchórzewski Krzysztof
191. Telus Robert
192. Terlecki Ryszard
193. Tobiszowski Grzegorz
194. Tomaszewska Ewa
195. Tułajew Sylwester
196. Uściński Piotr
197. Wargocka Teresa
198. Warwas Robert
199. Warzecha Jan
200. Wassermann Małgorzata
201. Waszczykowski Witold
202. Wąsik Maciej
203. Weber Rafał
204. Wilk Jerzy
205. Witek Elżbieta
206. Wojciechowski Grzegorz
207. Woźniak Tadeusz
208. Wójcik Michał
209. Wróblewska Krystyna
210. Wróblewski Bartłomiej
211. Wypych Małgorzata
212. Zagórski Marek
213. Zalewska Anna
214. Zasada Artur
215. Zawiślak Sławomir
216. Zbonikowski Łukasz
217. Zieliński Jarosław
218. Ziobro Zbigniew
219. Zuba Maria
220. Zubowski Wojciech
221. Żalek Jacek

Posłowie WiS głosujący za dopuszczeniem upraw GMO w Polsce
1. Andruszkiewicz Adam
2. Chruszcz Sylwester
3. Morawiecki Kornel
4. Porwich Jarosław
5. Zwiercan Małgorzata
6. Zyska Ireneusz

Posłowie Kukiz15 głosujący za dopuszczeniem upraw GMO w Polsce
1. Józwiak Bartosz
2. Rzymkowski Tomasz
3. Zielińska Elżbieta

Źródło: http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=58&NrGlosowania=39

Poprawki
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=58&NrGlosowania=32

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=58&NrGlosowania=33


Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.