REKLAMA

AGROUNIA: Wyjdziemy NA ULICE! Będziemy PROTESTOWAĆ! (VIDEO)

|

AGROUNIA: Wyjdziemy NA ULICE! Będziemy PROTESTOWAĆ! (VIDEO)

Dzisiejsza konferencja Agrounii miała na celu poruszenie dwóch ważnych tematów. Pierwszym z nich była zapowiedź jutrzejszych protestów, które będą miały miejsce w trzech miejscach w Polsce: na wschodzie, w województwie kujawsko-pomorskim oraz w Opolu. Protesty mają rozpocząć się o godzinie 11:00.

Drugą kwestią był apel do mediów. Agrounia zauważyła iż TVP, mimo takowego obowiązku, nie pokazuje działań Agrounii, ani problemów polskiej wsi. W związku z tym faktem wyraziła prośbę, aby wszelkie media zwróciły uwagę na jutrzejsze protesty.

Michał Kołodziejczak, prezez Agrounii przybliżył temat protestów, wyjaśniając motywy rolników. Podkreślił, iż ci wyjdą na ulice, ponieważ „PiS nie dotrzymał obietnic, które złożył już w 2014 roku”. Dodał, iż rząd polski zachowuje się w sposób patologiczny, pozwalając na „niszczenie własnej produkcji żywności”. Podkreślił że wielokrotne próby kontaktu z premierem oraz ministrem rolnictwa nie przyniosły rezultatów, zmuszając Agrounię do wyjścia na ulice.

Wspomniał także o tragicznej sytuacji na rynku zbóż spowodowanej sprzedażą w Polsce ziarna z Ukrainy które nie spełnia wymogów unijnych pod względem zawartości toksyn. Uprzedził, iż planowane blokady dróg będą trwać przynajmniej siedemdziesiąt dwie godziny a nawet dłużej, jeżeli rząd zlekceważy postulaty rolników.

źródło: Facebook/ Agrounia

16-01-2023


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.